Kategorie
Wydarzenia

1 Maja w Gdańsku – Walka klas trwa!

Masz dość poczucia niekończącego się kryzysu? Rekordowych nierówności społecznych przy rekordowych zyskach firm? Rosnących cen mieszkań? Wszechobecnej niesprawiedliwości? Walka klas trwa! Zapraszamy na organizowany 1 maja w Gdańsku marsz pierwszomajowy!

Skąd biorą się wszystkie te problemy? Odpowiedź jest prosta: to naturalne efekty kapitalizmu – systemu, gdzie uprzywilejowane elity stawiają zysk ponad dobro ogóły!

Masz prawo marzyć o innym świecie, lecz nie wywalczysz go w pojedynkę! Jeśli tak jak my nie godzisz się na niesprawiedliwość, poznaj ludzi, którzy czują to samo! 1.05 pokażmy siłę solidarności i wspólnoty. Tylko z Tobą możemy wywalczyć lepsze jutro!

Tego szczególnego dnia pragniemy połączyć wszystkich tych, którzy chcą walczyć o równość, którzy nie godzą się na niesprawiedliwość i nie mogą patrzeć na nią biernie. Rosnące w zastraszającym tempie ceny mieszkań, rosnąca inflacja, utrudnianie działalności związkowej, ataki na prawa pracownicze i wroga kobietom oraz osobom LGBTQ+ polityka rządu uderzają najmocniej właśnie w nas, zwykłych mieszkańców Polski.

Pokażmy, że w Polsce też istnieje bojowa, radykalna lewica, która nie boi się i nie wstydzi walki po stronie zwykłych ludzi! Pokażmy wszystkim atakowanym przez kapitalistów oraz prawicowych rządzących, że nie są sami! 1 maja stańmy ramię w ramię, zjednoczeni przeciwko dyktaturze kapitału!

Nasz przemarsz rozpoczniemy pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, przechodząc przez centrum Gdańska dotrzemy pod gdańską siedzibę LPP. Wykrzyczmy wspólnie nasz gniew, frustrację i poczucie niesprawiedliwości powodowane przez otaczającą nas, kapitalistyczną rzeczywistość. To my – ludzie pracy – tworzymy świat, pokażmy więc, że przyszłość należy do nas!

Czerwoni

Autor: Czerwoni

Czerwoni zrzeszają socjalistów i socjalistki oraz promują socjalizm, feminizm, patriotyzm, antykapitalizm i antyfaszyzm.

Dodaj komentarz