Czerwona Edukacja

Czerwona Edukacja to projekt naszej organizacji mający na celu zdobywanie i dzielenie się wiedzą pomiędzy osobami członkowskimi naszego Stowarzyszenia oraz naszymi sympatykami i sympatyczkami.

Organizujemy wykłady, warsztaty i kursy online, które prowadzone są zarówno przez członków i członkinie Czerwonych, jak i przez goszczone przez nas osoby spoza stowarzyszenia. W ramach tego projektu edukacyjnego staramy się zarówno wzbogacać naszą wiedzę na tematy teoretyczne wokół zagadnień socjalistycznych, jak i dokształcać w kwestiach bardziej praktycznych, mogących stanowić przydatne umiejętności w zakresie działalności społeczno-politycznej.

Na organizowanych wykładach, kursach i warsztatach, zaznajamiamy się z szerokim spektrum wiedzy i umiejętności, począwszy od teorii marksistowskiej, przez uczenie się korzystania z istniejących narzędzi systemowych (które mogą posłużyć do wpływania na władze różnych szczebli), po trening stricte praktycznych umiejętności, takich jak obsługa programów graficznych.

Czerwona Edukacja oparta jest na socjalistycznej idei o bezinteresownym dzieleniu się swoją wiedzą, a przez to wzbogacaniu naszego ruchu o nowe pomysły, inne perspektywy i przydatne umiejętności.

Wykłady i prelekcje w ramach Czerwonej Edukacji odbywają się na naszym serwerze na Discordzie. Możesz kliknąć przycisk poniżej, żeby wysłać nam e-mail z prośbą o link do serwera.