Kategorie
Publicystyka

Koniec strajku w Solaris

Kolejna wygrana walka związków zawodowych! Kilka minut po północy, w czwartek, trzeciego marca, dobiegł końca strajk pracowników i pracownic fabryki Solaris. Personel, który przez trwające 39 dni zmagania o godne wynagrodzenie, nie zbudował od podstaw ani jednego pojazdu, ma teraz otrzymać 500 złotych podwyżki, realizowanej w dwóch etapach.

Pomimo wcześniejszych zapewnień zarządu, co do braku środków na zwiększenie wynagrodzenia dla pracowników i pracownic, nikogo nie powinien zaskakiwać fakt, że firma odnotowująca ostatnimi laty rekordowe wyniki sprzedaży (62 mln zysku za rok 2021), znalazła w swoim „napiętym budżecie” pieniądze na kompensatę ludzi odpowiedzialnych za jej wysoką pozycję na europejskim rynku autobusów elektrycznych.

Obecny prezes firmy – Javier Calleja – po wielu próbach zbycia strajkujących symbolicznymi kwotami, musiał wreszcie zaakceptować, że jedynym sposobem zakończenia groźnego dla firmy zastoju, jest dostosowanie się do niewygórowanych i uzasadnionych żądań pracowników Solarisa.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować wszystkim pracownikom i pracownicom zaangażowanym w godną walkę o sprawiedliwe warunki pracy. Niech ich wzorowa postawa i determinacja, posłużą jako przykład i inspiracja dla ludzi pracy w całej Polsce! Pracownicy zjednoczeni, są niezwyciężeni!

Czerwoni

Autor: Czerwoni

Czerwoni zrzeszają socjalistów i socjalistki oraz promują socjalizm, feminizm, patriotyzm, antykapitalizm i antyfaszyzm.

Dodaj komentarz