Kategorie
Publicystyka

Protesty pracowników elektrowni

Na niestabilnej sytuacji w związku z energetyką oprócz tego, rzecz jasna ogółu społeczeństwa (podwyżki cen) tracą pracownicy zatrudnieni przy samych obiektach energetycznych. Niestabilność, stres i widmo niepewnej przyszłości- tymi słowami można najlepiej określić to, co odczuwają pracownicy Elbest Security z Bełchatowa i jego okolic.

Całą sytuację spowodowała ostatnia decyzja o przeniesieniu sześciu spółek zależnych PGE pod skrzydła koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Są wśród nich Bestgum, Betrans, Elmen, Eltur-Serwis, MegaSerwis oraz Ramb. Pomimo wcześniejszych deklaracji na tej liście nie znalazł się Elbest Security. Jak mówi jedna z pracownic dla Dzień Dobry Bełchatów:

„Nikt nie chce udzielić nam informacji co dalej z firmą, prezes nabrał wody w usta. Prawdopodobnie po nowym roku wszyscy będziemy robić na umowie zlecenie za mniej niż najniższa krajowa, a jak komuś nie pasuje, to do widzenia”.

W przeciągu ostatnich dni między innymi dzięki inicjatywie MZZP – Zjednoczeni udało się przeprowadzić szereg akcji protestacyjnych między innymi w Warszawie, na terenie elektrowni i kopalni Bełchatów oraz Turowa. Nie jest zdziwieniem, że wielkie koncerny nie są zainteresowane bytem pracowników. Interes posiadacza a interes pracownika jest sprzeczny, znieść tę sprzeczność można tylko dzięki zorganizowanym pracownikom.

Jako Czerwoni solidaryzujemy się z załogą Elbest Security i życzymy powodzenia w walce o dostęp do informacji oraz stabilności warunków pracy i zatrudnienia.

Czerwoni

Autor: Czerwoni

Czerwoni zrzeszają socjalistów i socjalistki oraz promują socjalizm, feminizm, patriotyzm, antykapitalizm i antyfaszyzm.

Dodaj komentarz