Kategorie
Publicystyka

Strajk generalny w fabryce Solaris

24 stycznia w poniedziałek o 6:00 rozpoczął się strajk generalny w fabryce Solaris. Jest to drugi w ostatnim czasie strajk w prywatnej firmie i jednocześnie drugi organizowany przez związek zawodowy Konfederacja Pracy.

W referendum strajkowym, 92% załogi opowiedziało się za wejściem w finalną fazę sporu zbiorowego, jakim jest strajk generalny. Udało się, mimo utrudniających działań kierownictwa.

Pracownicy Solaris żądają 800 złotych podwyżki, co w przypadku obecnej sytuacji inflacyjnej jest bardzo zrozumiałe. Najniżej opłacani robotnicy zarabiają 2900 złotych miesięcznie, a są to stanowiska wymagające doświadczenia, dużej wiedzy i ciężkiej pracy fizycznej.

Strajk nie cieszy się sympatią liberalnych środowisk. Dopatrują się one w nim radykalizmu. Strajki budzą ich lęk, ponieważ w końcu pracownicy zaczęli się domagać tego, na co zasługują, czyli podziału ogromnych zysków kapitalistów. Warto nadmienić, że w czasie pandemii Solaris zwiększył znacząco swoje zyski. Nigdy nie byłoby to możliwe bez ciężkiej pracy całej załogi!

Wspierajmy wspólnie walczących o swoje pracowników Solaris. Pracodawca chce wziąć swoją strajkującą załogę głodem – nie możemy na to pozwolić. Wszystkich którzy mają taką możliwość, zachęcamy do wpłacenia na zbiórkę dla strajkujących, którym zagrożono utratą dochodów.

Solidarność naszą bronią!

Czerwoni

Autor: Czerwoni

Czerwoni zrzeszają socjalistów i socjalistki oraz promują socjalizm, feminizm, patriotyzm, antykapitalizm i antyfaszyzm.

Dodaj komentarz