„Zielony Ład” oczami górnika (gość: Jarosław Niemiec)

O pracy po pracy
O pracy po pracy
„Zielony Ład” oczami górnika (gość: Jarosław Niemiec)
Loading
/

W tym odcinku dołącza do nas Jarosław Niemiec – górnik i działacz związkowy – który przedstawi nam swój punkt widzenia na temat „Zielonego Ładu” i ogółem kapitalistycznej „polityki środowiskowej”. To jednak nie wsyzstko, o czym traktujet ten odcinek – rozmawiamy też o wciąż toczącej się walce kapitalistów z górnikami, a nawet o psychologii polskiego człowieka pracującego.

Następnie poruszone przez naszego gościa myśli rozwijają w studiu Mateusz i Dionizy, zwracając uwagę na wbudowane w kapitalizm mechanizmy – takie jak anarchia produkcyjna – oraz na kapitalistyczną teorię gospodarczą – która traktuje środowisko jako coś „poza gospodar,ką” – wyjaśniamy w jaki sposób te kwestie uniemożliwiają poważne działania prośrodowiskowe.

Sprawa środowiskowa jest sprawą pracowniczą – środowisko jest niszczone, gdyż postępowanie w sposób wyniszczający dla środowiska często okazuje się korzystne dla kapitalistów. Jeżeli chcesz przeciwdziałać niszczeniu środowiska, nie musisz przywiązywać się do drzew ani blokować autostrad – dołącz do związku zawodowego lub do Czerwonych i buduj z nami lewicę pracowniczą!

Czerwoni

Autor: Czerwoni

Czerwoni zrzeszają socjalistów i socjalistki oraz promują socjalizm, feminizm, patriotyzm, antykapitalizm i antyfaszyzm.

Dodaj komentarz