Kategorie
Wydarzenia

Demonstracja “Myślę, czuję, decyduję”

22 października o 17:00 zapraszamy na protest „Myślę, czuję, decyduję – 2. rocznica wyroku pseudotrybunału”, który odbędzie się w Gdańsku, przy ul. Karmelickiej 1.

Myślę, czuję, decyduję 2
Demonstracja “Myślę, czuję, decyduję – 2. rocznica wyroku pseudotrybunału” – Gdańsk, ul. Karmelicka 1, 22.10.2022 o godz. 17:00

22.10.2022., w drugą rocznicę wyroku Trybunału Konstytucyjnego (ograniczającego i tak bardzo restrykcyjne prawo antyaborcyjne) o godz. 17:00 przy ul. Karmelickiej 1 w Gdańsku (pod dawnym kinem Krewetka) odbędzie się manifestacja „Myślę, czuję, decyduję – 2. rocznica wyroku pseudotrybunału”.

Demonstracja będzie spotkaniem osób jednoznaczne opowiadających się po stronie kobiet. Będziemy żądać pełnej dostępności aborcji i popularyzować inicjatywy, które pomagają w aborcjach (np. Aborcyjny Dream Team, Ciocia Basia czy Ciocia Wienia).

Nie zabraknie również miejsca na wspomnienie ofiar śmiertelnych tego nieludzkiego wyroku – Agnieszki, Justyny i Izy, a także innych kobiet, które straciły w ciągu ubiegłych dwóch lat życie lub zdrowie z powodu odmówienia im niezbędnej pomocy medycznej związanej z powikłaniami przy ciąży.

Idealne prawo dotyczące aborcji to takie, które sprawi, że będzie ona dostępna i bezpłatna dla każdej osoby w ciąży, która z jakiegokolwiek powodu chce tej aborcji dokonać. Nie ważne, czy jest to powód zdrowotny, finansowy, czy całkowicie prywatny.

Protest w Gdańsku współorganizują trójmiejskie organizacje feministyczne i lewicowe.

Czerwoni Pomorze

Autor: Czerwoni Pomorze

Czerwoni Pomorze to region Czerwonych zrzeszający socjalistów i socjalistki z województwa pomorskiego.

Dodaj komentarz