Kategorie
Publicystyka

Spór zbiorowy we wrocławskich DPS-ach

We wtorek odbyły się pierwsze rokowania związkowców OZZ Inicjatywa Pracownicza Opiekunów Medycznych i Kwalifikowanych (OZZ Inicjatywa Pracownicza) z dyrekcją Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

2 czerwca rozpoczął się spór zbiorowy pracowników wrocławskich DPS-ów z MCUS, który formalnie podlega pod władze Wrocławia.

Związkowcy domagają się podwyżki 1000 złotych dla opiekunów i pokojowych, co da gwarancję, że nie zabraknie rąk do pracy. Problem z brakami w personelu powoduje, że pracownice i pracownicy są narażeni na urazy, ponieważ choćby przenoszenie pacjentów jest pracą niezwykle ciężką.

Poza kwestią zwiększenia wynagrodzeń, domagają się również nowoczesnego sprzętu, który ułatwi im pracę i zwiększy komfort życia mieszkańców DPS.
Rokowania nie zakończyły się pełnym sukcesem, ponieważ zabrakło przedstawicieli miasta. Jednak, dyrekcja zapewniła, że podejmie działania, by nie brakowało już niezbędnego wyposażenia, co daje nadzieję na poprawę sytuacji.

Liczymy, że przed następnymi rokowaniami Urząd Miasta i Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przypomną sobie o DPS-ach i trudnej sytuacji pracowników.
23 czerwca, związkowcy Inicjatywy Pracowniczej zapowiadają protest przed Urzędem. Zachęcamy wszystkich do wspierania opiekunów i pokojowych!
Czas ignorowania i lekceważenia pracowników DPS musi dobiec końca!

Dodaj komentarz