Kategorie
Publicystyka

Bombardowania strefy Gazy

W czasie gdy chrześcijanie obchodzili święta Wielkanocy, Palestyńczycy znowu uciekali przed bombami. Wczoraj państwo Izrael wznowiło bombardowanie strefy Gazy – największego więzienia na świecie gdzie 2 miliony Palestyńczyków zmuszonych jest do życia w okropnych warunkach.

Państwo Izrael od 1948 roku okupuje co raz to większe tereny Palestyny mordując i wyrzucając z domów setki tysięcy Palestyńczyków. Zasłaniając się ideą pokoju dla ludności żydowskiej, państwo to niszczy różnorodność etniczną i kulturową Palestyny, w której przez setki lat żyli muzułmanie, chrześcijanie i Żydzi. Zmusza tysiące arabów do opuszczania swoich domów i zabrania im praktykowania islamu, tradycji kulturowych oraz narodowych.

W maju poprzedniego roku akcje Izraela w Gazie spowodowały ogromne straty dla ludności palestyńskiej: 256 zabitych (w tym 66 dzieci); ok. 72 tysiące wysiedlonych; wiele szpitali, domów i miejsc kulturowych lub religijnych zniszczonych.

Trwa Ramadan, miesiąc, w trakcie którego wyznawcy Islamu na całym świecie świętują narodziny swej religii przez pracę nad samym sobą: wstrzymują się od konfliktów i kłótni, walczą z własnymi skłonnościami do agresji i fałszu a także pomagają ludziom w potrzebie. Niestety muzułmanie z Palestyny nie mogą w spokoju spędzać tego święta. Po raz kolejny muszą walczyć o swoje przetrwanie.

Czerwoni w pełni solidaryzują się z Palestyńczykami i Palestynkami. Popieramy walkę ludności palestyńskiej o wolną, świecką i równościową Palestynę, gdzie niezależnie od wyznawanej religii i pochodzenia przedstawiciele różnych kultur będą mogli żyć w pokoju.

Dodaj komentarz