Kategorie
Publicystyka

Miasteczko namiotowe zakończone, protest trwa

Wczoraj, po 10 dniach, zakończyło miasteczko namiotowe działaczy Wolnego Związku Zawodowego “Jedność Pracownicza”.

Mimo deszczu i wiatru pracownicy się nie poddawali, trwając codziennie pod siedzibą Kauflandu i głośno mówiąc o sprawie o którą walczą. Przypomnijmy, ich postulatami są między innymi: podwyżka 600 złotych dla każdego, zakończenie dyskryminacji kobiet wracających po urlopie macierzyńskim i powołanie niezależnej komisji antymobbingowej.

Mamy szczerą nadzieję że szefostwo Kauflandu spełni te warunki, jest to właściwie minimum, które pracodawcy powinni zapewnić swoim pracownikom. Czemu tak się jednak nie dzieje? Chodzi oczywiście o ogromne zyski, które nadal chce czerpać firma kosztem swoich pracowników.

Niestety te żądania prawdopodobnie nie zostaną dobrowolnie spełnione przez szefostwo Kauflandu i kolejny raz trzeba będzie pokazać firmom, że muszą się liczyć z pracownikami, a nie tylko zyskami. Dlatego jako Czerwoni przygotowujemy się do dalszych demonstracji i wsparcia dla wszystkich pracowników Kauflandu! Bo to pracownicy powinni decydować o swoim miejscu pracy, a nie inwestorzy czy szefowie!

Dodaj komentarz