Kategorie
Publicystyka

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii

Dziś, 17. maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii. Najbliższy miesiąc to tzw. Pride Month – Miesiąc Dumy. To właśnie wtedy, a także w czasie poprzedzającym, na terenie całej Polski i w wielu innych państwach świata, odbywać się będą wesołe, tęczowe i kolorowe pochody/marsze równości.

To właśnie wtedy osoby queerowe oraz ich osoby sojusznicze będą manifestować swoje poparcie dla postulatów równości, sprawiedliwości, tolerancji, siostrzeństwa i braterstwa oraz ogólnoludzkiej solidarności ponad wszelkimi granicami!

To czas, żeby pokazać całemu społeczeństwu, że jak poważny jest problem dyskryminacji i nienawiści w Polsce na tle orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej.

Kapitaliści oraz ich rozlegli sojusznicy wykorzystują owe całkowicie naturalne różnice, żeby podzielić i skłócić świat pracy, krzywdząc przez to i doprowadząc często do problemów w kwestii zdrowia psychicznego u osób queerowych! Żeby kapitaliści mogli skutecznie utrzymywać, a także sprawować swoją władzę, niezwykle korzystna jest dla nich fala nienawiści tocząca Polskę.

Według niedawnego raportu, Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Unii Europejskiej. Niestety, ale jest to dopiero wierzchołek góry lodowej, bo badanie nie brało pod uwagę uśrednionego stosunku polskiego społeczeństwa względem osób niebinarnych, transpłciowych czy biseksualnych.

Wreszcie, podsycanie nienawiści na tle orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej, nie dość, że dzieli ludzi pracy, to jeszcze w oczywisty sposób krzywdzi osoby queerowe, w szczególności w ich miejscach pracy. Sprawia to, że takie osoby bardzo często doświadczają dyskryminacji w swoim miejscu pracy. Prowadzi to niekiedy do tworzenia różnic majątkowych między osobami queerowymi, a resztą społeczeństwa. W oczywisty sposób, jest to na rękę władzy, w myśl zasady „dziel i rządź”.

Jako „Czerwoni” stoimy na stanowisku, że nie możemy budować społeczeństwa socjalistycznego bez osób LGBTQ+! Osoby queerowe to też osoby pracujące, w oczywisty sposób będące osobami należącymi do międzynarodowego ruchu robotniczego! Każdy bez względu na swoją orientację i tożsamość płciową ma prawo do szczęścia, dostatku i osobistej realizacji we wspólnotowym społeczeństwie, bez kapitalistycznego wyzysku i nienawiści! Czerwony to jeden z kolorów tęczy!

Czerwoni

Autor: Czerwoni

Czerwoni zrzeszają socjalistów i socjalistki oraz promują socjalizm, feminizm, patriotyzm, antykapitalizm i antyfaszyzm.

Dodaj komentarz