Kategorie
Wydarzenia

Przeciwko antyspołecznym praktykom Urzędu Miasta Wrocławia

11 lutego protestowaliśmy przeciwko antyspołecznym praktykom wrocławskiego prezydenta – Jacka Sutryka i urzędników Urzędu Miasta Wrocławia.

Od lat urzędników nie obchodzi życie zwykłych obywateli. W ubiegłym roku pomagaliśmy pracownikom DPS-ów w walce o podwyżki. Dlatego też byliśmy świadkami podłych zachowań ze strony rady miasta.

Na pytanie o podwyżki najczęstszą odpowiedzią było to, że brak podwyżek to wina PiSu – tylko że we Wrocławiu nie rządzi PiS. Domy opieki społecznej są niezwykle ważną instytucją, dlatego też nie godzimy się na takie traktowanie ich pracowników.

Kolejną sprawą, o której warto powiedzieć, są rady programowe. Rady te miały doradzać spółkom miejskim, jednak w rzeczywistości powstały tylko po to, by wyciągać pieniądze z budżetu miasta i obsadzać osoby ze środowiska prezydenta na dobrze płatnych stanowiskach.

Rady posiadał między innymi wrocławski Aquapark, a także TBS, który przeznaczył pokaźne sumy na wynagrodzenie osób w radzie. Tymczasem TBS i Jacek Sutryk poinformowali lokatorów wrocławskich TBS-ów o podniesieniu czynszu o 4,53 zł za metr kwadratowy.

Nikogo chyba nie dziwi jednak Postawa Prezydenta, człowieka, który wyśmiewa niepełnosprawnego mężczyznę zaniedbanego przez MOPS, zastrasza aktywistów i nazywa siebie właścicielem Wrocławia.

Dlatego apelujemy do Was mieszkańcy Wrocławia, Wrocław to nasze miasto i to od nas wszystkich zależy, kto będzie nim rządził!

Dodaj komentarz