Kategorie
Ogłoszenia

Zmiany, zmiany, zmiany!

Dziś po wielu dniach wewnętrznych dyskusji i głosowań możemy ogłosić w sposób oficjalny – nastał koniec Czerwonej Młodzieży, lecz nie ery naszych postępowych ideałów. Z dumą ogłaszamy, iż z dniem dzisiejszym nasza organizacja przyjmuje nową nazwę – powitajcie na scenie polskiej lewicy organizację Czerwoni!

Skąd ta zmiana? Od dziś bowiem stajemy się organizacją bardziej inkluzywną. Nie będąc częścią większej organizacji chcemy, by każdy Towarzysz i każda Towarzyszka miał możliwość razem z nami walczyć o lepszy, bardziej sprawiedliwy świat. Co za tym idzie: w procedurze przyjmowania osób członkowskich zniesiona zostaje górna granica wiekowa. Od dziś osobą członkowską może zostać każdy nawet po 30. roku życia. Zmiana nazwy staje się więc czymś naturalnym.

Nasze poglądy musimy wyrażać w sposób jasny i zrozumiały, by każdy mógł bez trudu dowiedzieć się, w co wierzymy. Z ogromną dumą ogłaszamy, iż ciągu następnych dni w naszych social mediach ukaże się więc deklaracja ideowa organizacji Czerwoni. Dzięki niej będziecie mogli zapoznać się z naszymi wartościami, celami, do których dążymy, poglądami gospodarczymi, społecznymi i ekologicznymi. Mówiąc krótko: dowiecie się, o co walczymy.

Odzwierciedleniem naszych idei jest nowe logo. Zaciśnięta w górze pięść na tle trzech strzał mówi jasno: w naszej walce zawsze będziemy stać po stronie ludzi pracy, po stronie demokracji, po stronie prawdziwej wolności – będziemy walczyć o socjalizm. Każda strzała oznacza cios w jeden z trzech filarów starego systemu – jeden cios w kapitalizm, drugi w faszyzm, trzeci w reakcyjne idee – takie jak konserwatyzm, autorytaryzm czy monarchizm.

Żyjemy w trakcie końca świata – ten, który znamy nie ma już przyszłości. Dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zapału, chęci do walki i solidarności. Jeśli wierzysz w lepszy, sprawiedliwy i prawdziwie wolny świat, dołącz do nas. Skontaktuj się z nami poprzez wiadomość w dowolnym z naszych serwisów społecznościowych.

Buduj z nami socjalizm – mamy bowiem cały świat do wygrania!

Czerwoni

Autor: Czerwoni

Czerwoni zrzeszają socjalistów i socjalistki oraz promują socjalizm, feminizm, patriotyzm, antykapitalizm i antyfaszyzm.

Dodaj komentarz